Aikataulu FCI 2 & 5

Olemme valitettavasti joutuneet tekemään joitain tuomarimuutoksia. Aikatauluun on tuomarimuutokset merkitty *-merkillä. Jos haluat tästä syystä perua koirasi osallistumisen, on
* -merkityillä roduilla oikeus rahojen palautuksiin tuomarimuutoksesta takia johtuen ja siitä ilmoitettava viimeistään 12.5.2017 postileimalla postitetulla kirjeellä osoitteeseen:

Tarja Löfman, Kisakuja 1 D 15, 01800 Klaukkala.

Kirjeessä tulee ilmoittaa koiran nimi, rotu, omistajan tiedot, numerolappu sekä pankkiyhteystiedot. Mahdollisista palautuksista toimikunta pidättää 5 € pankin kuluja.

ARVIOITU AIKATAULU (* = tuomarimuutos)

kehä 2 Paul Lawless.................................36
länsigöötanmaanpystykorva...........................8 12.00
mittelspitz muunväriset.................................10
mittelspitz musta, ruskea................................6
mittelspitz valkoinen .......................................3
kleinspitz muunväriset ....................................8
kleinspitz musta, ruskea .................................1

kehä 5 Markku Mähönen..........................41
karjalankarhukoira ........................................10 10.00
jämtlanninpystykorva......................................6
harmaa norjanhirvikoira..................................5
suomenpystykorva..........................................9
pohjanpystykorva............................................2
lapinporokoira.................................................4
ruotsinlapinkoira .............................................3
itäsiperianlaika................................................1
venäläis-eurooppalainen laika........................1

kehä 6 Ville Meronen................................25
dobermanni.....................................................4 11.10
pinseri.............................................................4
kääpiöpinseri ..................................................7
rottweiler.......................................................10

kehä 12 Borge Espeland..........................71
alaskanmalamuutti........................................10 10.00
akita................................................................4
shikoku ...........................................................3
kainkoira .........................................................2
shiba...............................................................3
pomeranian.....................................................6
lunnikoira ........................................................1
cirneco dell'etna..............................................3
buhund............................................................4
*venäjänmustaterrieri......................................3
*snautseri pippuri ja suola ..............................5
*kääpiösnautseri pippuri ja suola..................12
*kääpiösnautseri musta-hopea.......................5
*kääpiösnautseri musta ..................................5
*kääpiösnautseri valkoinen.............................2
*apinapinseri...................................................3

kehä 13 Anca Giura ..................................74
Harjoitusarvostelija Nina Janger islanninlammaskoira ja japaninpystykorva
suomenlapinkoira .........................................14 10.00
chow chow......................................................4
eurasier...........................................................3
islanninlammaskoira.......................................3
japaninpystykorva...........................................5
portugalinpodengo sileäk. pieni......................3
portugalinpodengo kar.karv. pieni...................1
perunkarvatonkoira pieni ................................1
perunkarvatonkoira keskikokoinen .................3
meksikonkarvatonkoira keskikokoinen ...........2
meksikonkarvatonkoira iso .............................3
ibizanpodenco lyhytkarvainen ........................2
thai ridgeback .................................................2
*hovawart......................................................15
*tanskalais-ruotsalainen pihakoira................10
*shar pei .........................................................3

kehä 14 Jean Lawless ..............................55
leonberginkoira.............................................13 10.00
berninpaimenkoira........................................19
entlebuchinpaimenkoira..................................4
appenzellinpaimenkoira..................................2
isosveitsinpaimenkoira ...................................3
bernhardinkoira lyhytkarvainen.......................2
bernhardinkoira pitkäkarvainen ......................1
newfoundlandinkoira.......................................9
landseer..........................................................2

kehä 15 Joao Vasco Pocas......................70
englanninbulldoggi........................................15 10.00
bokseri..........................................................14
bordeauxindoggi.............................................5
kanariandoggi.................................................1
dogo argentino................................................1
cane corso......................................................1
broholminkoira................................................1
bullmastiffi.......................................................4
mastiffi ............................................................4
tiibetinmastiffi..................................................5
espanjanmastiffi..............................................1
pyreneittenmastiffi ..........................................3
pyreneittenkoira..............................................6
estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen ..............6
suursnautseri musta .......................................2
suursnautseri pippuri ja suola.........................1

kehä 16 Alessandro Zeppi .......................45
amerikanakita ...............................................12 10.00
samojedinkoira ...............................................6
siperianhusky..................................................6
keeshond........................................................6
volpino italiano................................................3
basenji ..........................................................12

kehä 17 Adam Chappell ...........................78

tanskandoggi harlekiini, musta .....................78 10.00

kehä 18 Laurence Morgan Evans............74

tanskandoggi kelt., tiikerijuov........................56 10.00
tanskandoggi sininen....................................18

Loppukilpailut noin klo 15.00

Ryhmä 2 Jaoa Vasco Pocas
Ryhmä 5 Paul Lawless
Bis-veteraani Jean Lawless
Bis-kasvattaja Paul Lawless
Bis Anca Giura